דף הבית >> ניתוחי מוס MOHS >> הכנה לניתוח
מה על הרופא לדעת לפני הניתוח
 
התייעצות לפני הניתוח עם הרופא המנתח הינה חשובה ונחוצה, עקב האופי המיוחד של שיטת MOHS. הכרחי שלרופא המנתח תהיה מירב האינפורמציה בקשר להיסטוריה הרפואית של החולה, טיפולים בסרטני עור בעבר, התנהגותו של הגידול הנוכחי, וכל מידע אחר הקשור למצבו הבריאותי של המטופל. הרופא חייב לדעת על תרופות אותן נוטל החולה, על רגישויות לחמרים ותרופות, ניתוחי עבר ומחלות כלליות, בעיקר סכרת, מחלת לב, יתר לחץ דם או הפרעות במנגנון קרישת הדם. באם הינך נוטל/ת מדללי דם כמו קומאדין, יש להפסיקם לפחות מספר ימים לפני הניתוח. אין צורך להפסיק נטילת אספירין או קרטיה !!!כל בעייה רפואית חייבת להיות נדונה, פרטי הניתוח ומהלכו יוסברו, ותינתן לחולה האפשרות לשאול כל שאלה שברצונו. בסיום ההסבר החולה חותם על הסכמה לביצוע הניתוח ונקבע מועד לניתוח.
בחלק מהמקרים מתבקש החולה להכין לקראת הניתוח בדיקות דם מעודכנות, תרשים א.ק.ג ולפי הצורך אישור רפואי מרופא המשפחה או רופא אחר. 
 
לחץ כאן                  לקבלת דוגמת טופס הסכמה לניתוח של ההסתדרות הרפואית, עליו חותם כל חולה המועמד לניתוח.
 
  
הנחיות לפני ניתוח
1.    יש לחפוף את הראש בלילה לפני הניתוח. לעיתים יש סיכוי כי לא תוכל/י לחפוף במשך יומיים שלושה אחרי הניתוח.
2.    ניתן לאכול ארוחה קלה לפני הניתוח. לא להגזים באכילה, אולם בהחלט ניתן ורצוי לאכול דבר מה קל. אין צורך להיות בצום !!
3.  ניתן להמשיך ולקחת את התרופות הרגילות לפני הניתוח ( כולל אספירין). נוגדי קרישה אחרים ( כמו קומאדין) מומלץ להפסיק לקראת הניתוח רק לאחר התייעצות בנושא עם דר' תמיר ורופא המשפחה.
4.  נא ללבוש בגדים אשר קל להסירם ( על ידי כפתורים ) ולא כאלו הנלבשים מעל הראש. דבר זה יקטין את סכנת הפגיעה בחבישות לאחר הניתוח.
5.  בהתאם להיקף הניתוח, ייתכן ותידרש הפחתה במאמצים ופעילות גופנית למשך מס' ימים לאחר הניתוח על פי הנחיית דר' תמיר. לעיתים יהיה צורך להעדר מהעבודה במשך מספר ימים.
6.  מומלץ להכין מראש פדי גזה ( לא חייבים להיות סטריליים) , אגד מדבק ופלסטר נייר.
 
 
מרכז רפואי רמת אביב, ברודצקי 43, תל אביב
                טלפון 035278448